Skip to content

Our secret: Passaparola Segreto – chocolatey & low in acidity

+49 40 822 4567 90

Espresso of the finest quality

Which espresso are you looking for?

In this category, you’ll find our complete coffee selection. Use the filter function to narrow down the range according to your preferences — you’re sure to find the perfect coffee for your taste.

From organic coffee and certified blends to exclusive specialty coffees, we offer a wide and carefully selected assortment. Our main focus is on traditional Italian roasters. From 100% Arabica to 100% Robusta, you can explore more than 700 different varieties and packaging options.

Sort by brewing method, favorite aroma, strength, price, or roast level to discover your ideal espresso.


Learn more ↓

563 Products

Caffè Kenon MICASA
Bundle Bundle

Caffè Kenon MICASA

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
£16.69 £19.47 14%
(£16.69/kg) | No.: 11107
Delivery 3-5 Days
La Genovese COLONIALE
Röstfrisch Freshly roasted

La Genovese COLONIALE

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£6.43
(£25.72/kg) | No.: 10954
Delivery 3-5 Days
Caffè Kenon CREMA MOKA
Bundle Bundle

Caffè Kenon CREMA MOKA

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£22.72
(£22.72/kg) | No.: 11106
Delivery 3-5 Days
Caffè Kenon SUPERMAX
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon SUPERMAX

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£27.60
(£27.60/kg) | No.: 11002
Delivery 3-5 Days
Trucillo Caffè MOKA SALEMO

Trucillo Caffè MOKA SALEMO

1kg | Whole Bean | 06.2029
★★★★★ ★★★★★ (1)
£17.02
(£17.02/kg) | No.: 1112
Delivery 3-5 Days
Mrs. Rose DECAFFEINATED

Mrs. Rose DECAFFEINATED

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£7.25
(£29.00/kg) | No.: 1913
Delivery 3-5 Days
Brao Caffè SILVER

Brao Caffè SILVER

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£21.09
(£21.09/kg) | No.: 1495
Delivery 3-5 Days
Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£44.71
(£44.71/kg) | No.: 1242
Delivery 3-5 Days
Gepa CAFÉ CREMA MILANO
Fair Trade

Gepa CAFÉ CREMA MILANO

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
£25.97
(£25.97/kg) | No.: 1657
Delivery 3-5 Days
Golden Brasil 1961 ORGANIC
Bio Gold Medal

Golden Brasil 1961 ORGANIC

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£7.25
(£29.00/kg) | No.: 10899
Delivery 3-5 Days
Quarta Caffè BAROCCO
Röstfrisch Freshly roasted

Quarta Caffè BAROCCO

250g | Ground Coffee | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
£7.32
(£29.28/kg) | No.: 10280
Delivery 3-5 Days
Lucaffé DECAFFEINATO

Lucaffé DECAFFEINATO

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
£8.06
(£32.24/kg) | No.: 1091
Delivery 3-5 Days
La Genovese JUTA
Röstfrisch Freshly roasted
Bio Gold Medal Rainforest Alliance

La Genovese JUTA

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£8.06
(£32.24/kg) | No.: 10957
Delivery 3-5 Days
Maria Sole ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted

Maria Sole ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
£32.17
(£32.17/kg) | No.: 1448
Delivery 3-5 Days
80/20 Espresso tasting pack

80/20 Espresso tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
£64.25 £71.41 10%
(£21.42/kg) | No.: 11415
Delivery 3-5 Days
Oro Caffè CREMOSO
Röstfrisch Freshly roasted

Oro Caffè CREMOSO

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£24.34
(£24.34/kg) | No.: 10647
Delivery 3-5 Days
Alps Coffee ESPRESSO BARMATIC

Alps Coffee ESPRESSO BARMATIC

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
£24.34
(£24.34/kg) | No.: 1080
Delivery 3-5 Days
Caffè Trucillo SPECIAL BAR

Caffè Trucillo SPECIAL BAR

1kg | Whole Bean | 05.2029
★★★★★ ★★★★★ (1)
£25.16
(£25.16/kg) | No.: 1113
Delivery 3-5 Days
Marziali Caffè 1922

Marziali Caffè 1922

1kg | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
£25.97 £27.60 5%
(£25.97/kg) | No.: 1241
Delivery 3-5 Days
MAGISTRAL tasting pack

MAGISTRAL tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
£64.25 £71.41 10%
(£21.42/kg) | No.: 1107
Delivery 3-5 Days