Skip to content

Our secret: Passaparola Segreto – chocolatey & low in acidity

+49 40 822 4567 90

Espresso of the finest quality

Which espresso are you looking for?

In this category, you’ll find our complete coffee selection. Use the filter function to narrow down the range according to your preferences — you’re sure to find the perfect coffee for your taste.

From organic coffee and certified blends to exclusive specialty coffees, we offer a wide and carefully selected assortment. Our main focus is on traditional Italian roasters. From 100% Arabica to 100% Robusta, you can explore more than 700 different varieties and packaging options.

Sort by brewing method, favorite aroma, strength, price, or roast level to discover your ideal espresso.


Learn more ↓

563 Products

Passaparola VOCE
Röstfrisch Freshly roasted

Passaparola VOCE

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£6.11
(£24.44/kg) | No.: 18551
Delivery 3-5 Days
Lollo Caffè CLASSICO ESPRESSO

Lollo Caffè CLASSICO ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
£15.39
(£15.39/kg) | No.: 10572
Delivery 3-5 Days
Di Giampaolo SCIROCCO

Di Giampaolo SCIROCCO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£22.72
(£22.72/kg) | No.: 10594
Delivery 3-5 Days
Kimbo DECAFFEINATO

Kimbo DECAFFEINATO

250g | Ground Coffee | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£6.35
(£25.40/kg) | No.: 1546
Delivery 3-5 Days
La Genovese ROYAL
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ROYAL

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£7.41
(£29.64/kg) | No.: 11012
Delivery 3-5 Days
La Tazza d'oro MISCELA BAR
Röstfrisch Freshly roasted

La Tazza d'oro MISCELA BAR

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£21.90
(£21.90/kg) | No.: 1971
Delivery 3-5 Days
Quarta Caffè with integrated coffee dispenser

Quarta Caffè with integrated coffee dispenser

250g | Ground Coffee | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
£8.88
(£35.52/kg) | No.: 10279
Delivery 3-5 Days
Caffè New York SUPER CREMA
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè New York SUPER CREMA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£32.49
(£32.49/kg) | No.: 1474
Delivery 3-5 Days
Arditi Caffè ESPRESSO ARABICA
Gold Medal

Arditi Caffè ESPRESSO ARABICA

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£6.92
(£27.68/kg) | No.: 1168
Delivery 3-5 Days
Passaparola MESSAGIO

Passaparola MESSAGIO

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£7.25
(£29.00/kg) | No.: 17221
Delivery 3-5 Days
Caffè Borbone MISCELA TOP (Vending)

Caffè Borbone MISCELA TOP (Vending)

1kg | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
£17.02
(£17.02/kg) | No.: 10824
Delivery 3-5 Days
Caffè Moka Efti NONPLUSULTRA

Caffè Moka Efti NONPLUSULTRA

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£7.74
(£30.96/kg) | No.: 10108
Delivery 3-5 Days
Danesi Caffè ESPRESSO ORO

Danesi Caffè ESPRESSO ORO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (8)
£21.09
(£21.09/kg) | No.: 1645
Delivery 3-5 Days
Caffè Cortese Elios Bar

Caffè Cortese Elios Bar

250g | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
£6.11
(£24.44/kg) | No.: 10547
Delivery 3-5 Days
Kimbo ESPRESSO NAPOLETANO

Kimbo ESPRESSO NAPOLETANO

250g | Ground Coffee | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
£6.11
(£24.44/kg) | No.: 1456
Delivery 3-5 Days
Lucaffé Classic

Lucaffé Classic

250g | Ground Coffee | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (6)
£6.43
(£25.72/kg) | No.: 1093
Delivery 3-5 Days
Mocambo NATURALE BIO FAIRTRADE
Bio Fair Trade

Mocambo NATURALE BIO FAIRTRADE

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£6.92
(£27.68/kg) | No.: 1890
Delivery 3-5 Days
Caffè New York EXTRA

Caffè New York EXTRA

250g | Ground Coffee | 05.2029
★★★★★ ★★★★★ (4)
£10.51
(£42.04/kg) | No.: 1002
Delivery 3-5 Days
Sant Eustachio MOKA
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio MOKA

250g | Ground Coffee | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (6)
£8.06
(£32.24/kg) | No.: 1918
Delivery 3-5 Days
Udinese Caffè CREMOSO
Röstfrisch Freshly roasted

Udinese Caffè CREMOSO

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£22.72
(£22.72/kg) | No.: 10564
Delivery 3-5 Days