Skip to content

Our secret: Passaparola Segreto – chocolatey & low in acidity

+49 40 822 4567 90

Espresso of the finest quality

Which espresso are you looking for?

In this category, you’ll find our complete coffee selection. Use the filter function to narrow down the range according to your preferences — you’re sure to find the perfect coffee for your taste.

From organic coffee and certified blends to exclusive specialty coffees, we offer a wide and carefully selected assortment. Our main focus is on traditional Italian roasters. From 100% Arabica to 100% Robusta, you can explore more than 700 different varieties and packaging options.

Sort by brewing method, favorite aroma, strength, price, or roast level to discover your ideal espresso.


Learn more ↓

563 Products

Caffè Barbaro PLATINUM ESPRESSO
Bundle Bundle

Caffè Barbaro PLATINUM ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£21.09
(£21.09/kg) | No.: 10990
Delivery 3-5 Days
Lucaffé MR. EXCLUSIVE 100% ARABICA

Lucaffé MR. EXCLUSIVE 100% ARABICA

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
£6.92
(£27.68/kg) | No.: 1271
Delivery 3-5 Days
Essse Caffè Selezione Classica - Espresso Italiano
Bundle Bundle
Espresso Italiano

Essse Caffè Selezione Classica - Espresso Italiano

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
£22.72
(£22.72/kg) | No.: 10541
Delivery 3-5 Days
Caffè Alunni TRADIZIONE

Caffè Alunni TRADIZIONE

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£6.43
(£25.72/kg) | No.: 10897
Delivery 3-5 Days
NAPOLI tasting pack

NAPOLI tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
£37.29
(£18.65/kg) | No.: 10310
Delivery 3-5 Days
La Genovese TRADIZIONE

La Genovese TRADIZIONE

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£6.11
(£24.44/kg) | No.: 10963
Delivery 3-5 Days
Carroux CREMA

Carroux CREMA

500g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£14.58
(£29.16/kg) | No.: 1106
Delivery 3-5 Days
Essse Caffè Selezione Essse - Espresso Italiano
Bundle Bundle
Espresso Italiano

Essse Caffè Selezione Essse - Espresso Italiano

1kg | Whole Bean | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
£23.53
(£23.53/kg) | No.: 10290
Delivery 3-5 Days
Lucaffé Mr. Exclusive 100% Arabica
Röstfrisch Freshly roasted

Lucaffé Mr. Exclusive 100% Arabica

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
£6.92
(£27.68/kg) | No.: 1272
Delivery 3-5 Days
Musetti PARADISO

Musetti PARADISO

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (9)
£22.39
(£22.39/kg) | No.: 1782
Delivery 3-5 Days
Caffè Cortese ESPRESSO BAR
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Cortese ESPRESSO BAR

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£21.09
(£21.09/kg) | No.: 10923
Delivery 3-5 Days
Caffè Borbone MISCELA ROSSO (Vending)

Caffè Borbone MISCELA ROSSO (Vending)

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
£15.06
(£15.06/kg) | No.: 10746
Delivery 3-5 Days
Caffè Kenon 100% ARABICA

Caffè Kenon 100% ARABICA

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£6.43
(£25.72/kg) | No.: 11105
Delivery 3-5 Days
Caffè Pezzullo MOKA

Caffè Pezzullo MOKA

250g | Ground Coffee | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£4.80
(£19.20/kg) | No.: 10977
Delivery 3-5 Days
Toraldo Origini MISCELA BAR

Toraldo Origini MISCELA BAR

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£24.02
(£24.02/kg) | No.: 10497
Delivery 3-5 Days
DUO ORO tasting pack
Gold Medal

DUO ORO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (2)
£42.26 £47.07 10%
(£21.13/kg) | No.: 1701
Delivery 3-5 Days
Cannizzaro ESPRESSO VIGOROSA
Röstfrisch Freshly roasted

Cannizzaro ESPRESSO VIGOROSA

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£17.02 £19.47 12%
(£17.02/kg) | No.: 11356
Delivery 3-5 Days
Dersut Caffè NON PLUS ULTRA
Espresso Italiano

Dersut Caffè NON PLUS ULTRA

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£32.49
(£32.49/kg) | No.: 10677
Delivery 3-5 Days
Caffè New York EXTRA BAR

Caffè New York EXTRA BAR

250g | Ground Coffee | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
£9.69
(£38.76/kg) | No.: 1960
Delivery 3-5 Days
Musetti ROSSA

Musetti ROSSA

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
£17.84
(£17.84/kg) | No.: 1784
Delivery 3-5 Days